Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Символіка

 

Герб Глобинського району

 

ОПИС  ГЕРБА

ГЛОБИНСЬКОГО  РАЙОНУ

         Герби Глобинського району пропонуються малий і великий. 

         Малий  герб виконаний у вигляді щита, у відношенні сторін 4 і 5, обрамленого золотистою каймою.

         По центру герба - чорнильниця  з пером і шабля – атрибути козацького писаря Івана Глоби. Ці елементи взяті із герба районного міста. Козацька шабля є також елементом  герба селища Градизьк.

         Щит розділено горизонтально розміщеною хвилею на два поля. Верхнє поле жовтого кольору, а нижнє – синього.

         У синьому полі зображено три колоски, які об”єднані в один сніп, що уособлює природне багатство та родючість землі, працьовитість її мешканців. А також цей елемент символізує об”єднані три райони:  Глобинський, Градизький та Великокринківський.

         Горизонтально розміщена хвиля символізує багатство водних просторів району.

         Символіка кольорів.

         Жовтий – сонце, світло, добробут, доброта, праця, гідність.

         Синій – боротьба за свободу, надія.

         У великому гербі  запропонований вінок із гілок калини на  пшеничних колосках, обвитий стрічкою жовто-блакитного кольору, що підкреслює безпосередню приналежність до держави Україна. Внизу на стрічці зображена ліра, яка символізує музичність і співучість нашого краю. Вінчає герб напис “Глобинщина” і три козацькі зірки.

 

 

Прапор Глобинського району

ОПИС ПРАПОРА

ГЛОБИНСЬКОГО РАЙОНУ

         Прапор Глобинського району має відношення сторін 2:3. В ньому запропоновано поєднання символіки області та району, їхня колористика.

         У композицію прапора за основу взято прапор області, так як район є її складовою частиною. Прапор забарвлений у синій колір. По-перше, цей колір є на прапорі області. По-друге, це не плагіат і не випадковість. В геральдиці синій колір символізує свободу, стійкість, віру, надійність.

         З лівого боку полотнища зображення елемента прапора області золотого козацького хреста.

         Козацькі поселення, що були на території сучасного Глобинського району входили до складу Кременчуцького та Миргородського полків.

         В геральдиці золотий (жовтий) колір символізує добробут, гідність.

В усній народній творчості світло, сонце, колір достиглого зерна.

         Поряд з козацьким хрестом розташовані по кутах символічного трикутника три козацькі шестикутні зірки, які є символом Глобинського району. Їх кількість поєднує колишні Градизький, Глобинський та Велико-Кринківський райони.

         Трикутник за геральдикою знак обраності, геніальності, духовності, стабільності, єдності. У храмах Київської Русі поруч із хрестом безліч зображень шестикутних зірок. Оскільки Глобинський район багатий на видатних людей культури, мистецтва, літератури (вісім наших земляків лауреати Національної премії ім. Т.Г.Шевченка), тому і взята ця геральдична символіка.

         Розташування уявного трикутника вершиною в бік символізує прагнення жителів району до процвітання, до вдосконалення, до покращення.

         Поєднання цих двох кольорів вибране не випадково. В колористиці синій колір є холодним, а жовтий – теплим. Їх поєднання додає рівноваги загальній композиції. Той факт, що за колом кольорів синій та жовтий (який ми називаємо золотим) знаходяться близько один від одного збільшує між ними загальну гармонію. Тобто поєднання цих кольорів ще раз підсилює гармонію та рівновагу.

 

Структура району