Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Хорольське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Полтавській області

Початок року – час для розроблення профілактичних заходів з охорони праці

Питання охорони праці є невід’ємною складовою відносин роботодавця з працівниками, оскільки регламентується чинним законодавством України як обов’язковий напрям роботи будь-якого підприємства та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Статтею 43 Конституції України передбачено: “Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується… Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом”.

Детальніше...

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області профінансовано щомісячні страхові виплати за листопад 2020 року в повному обсязі

Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності. Призначення та здійснення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) проводиться відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105.

Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.

Детальніше...

Втрачений заробіток офіційно працевлаштованих громадян за час тимчасової непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною компенсується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності передбачає матеріальне забезпечення для застрахованих осіб (працюючих громадян) у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною з інвалідністю, хворим членом сім’ї). Фонд соціального страхування України компенсує застрахованим особам втрачений за період догляду за хворою дитиною або членом сім’ї заробіток, починаючи з першого дня непрацездатності. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу і визначається на загальних підставах.

Надання допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів. У разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

Детальніше...

Соціальні гарантії для лікарів-інтернів та студентів-медиків V-VI курсів, які залучені до боротьби з пандемією

Невтішна щоденна статистика щодо кількості інфікованих українців гострим респіраторним захворюванням СОVID-19, непомірне навантаження на медичну систему, тотальна захворюваність на коронавірус серед працівників закладів охорони здоров’я викликали необхідність залучення до боротьби з пандемією лікарів-інтернів та студентів-медиків V-VI курсів.

За таких умов держава не могла не передбачити соціальних гарантій для молодих фахівців, що перебуваючи на завершальних етапах навчання в медичних вишах, ризикуватимуть власним здоров’ям, допомагаючи лікарям закладів охорони здоров’я протидіяти епідемії.

09 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови “Деякі питання надання страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2” від 17.06.2020 № 498 (далі – Постанова № 498). Внесені зміни передбачають розширення дії порядку здійснення державних страхових виплат у разі інвалідності або смерті медичних працівників через професійну хворобу СОVID-19 на лікарів-інтернів та студентів-медиків V-VI курсів, залучених до боротьби з коронавірусом.

Детальніше...

Нараховані у квітні-листопаді 2020 року страхові виплати, медичні та соціальні послуги для потерпілих на виробництві Полтавщини профінансовано в повному обсязі

26 листопада2020 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2020 рік”, відповідно до якого було відновлено фінансування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України медичних і соціальних послуг та одноразових страхових виплат для потерпілих на виробництві, а також відновлено направлення на реабілітаційне лікування застрахованих осіб (працюючих громадян) після перенесених захворювань і травм.

Після зняття на законодавчому рівні обмежень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) у найкоротші терміни направило понад 4,7 млн грн на фінансування призупинених з квітня поточного року виплат, у тому числі на:

Детальніше...

Структура району