Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Хорольське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Полтавській області

Готуємось до безпечного виконання робіт в осінньо-зимовий період

Забезпечення належного стану охорони праці на підприємстві стає особливо актуальним в осінньо-зимовий період. Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію машин та механізмів, використання опалювальних приладів створює додаткову небезпеку виникнення пожежі. Роботодавець повинен докласти максимум зусиль для захисту працівників від можливого травмування на виробництві.

Основні причини настання нещасних випадків у цей період – організаційні. І в таких ситуаціях переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, нехтування засобами індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність. В осінньо-зимовий період збільшується кількість випадків падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод.

Під час роботи в осінньо-зимовий період можуть впливати несприятливі погодні умови: знижена температура повітря, підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина), швидкість повітря (вітер) тощо. За мінусових температур погіршуються умови руху, керування та проведення технічного обслуговування засобів виробництва, виникає небезпека замерзання систем охолодження. Для зменшення впливу несприятливих погодних умов під час проведення робіт в осінньо-зимовий період необхідне вжиття організаційно-технічних заходів щодо підготовки виробничих приміщень, будівель та споруд.

Детальніше...

Проведи зернозбиральні роботи безпечно, або як уникнути травмування під час жнив!

Літня спека не завада для тих, хто працює на землі, – аграрії розпочали жнива. З метою недопущення виникнення нещасних випадків під час проведення збирання, зберігання та переробки врожаю 2020 року суб’єктам господарювання агропромислового комплексу потрібно особливу увагу приділити дотриманню основних вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці. Тому саме час розглянути основні питання профілактики травматизму під час виконання цих робіт.

Які потенційні причини травматизму?

З початком збирання врожаю в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних із жнивами. Зокрема:

  • зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі за рахунок тимчасово залучених;
  • збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.

Детальніше...

Роз"яснення Фонду соціального страхування України

Особливості реалізації права працюючих громадян на своєчасне отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності за період їх перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби СОVID-19

Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної інфекції (СОVID-19)” від 17.03.2020 № 533-ІХ , внесено зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон України № 1105), якими визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій. Таким особам допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Детальніше...

Безпека і здоров" на роботі

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя.

Профілактика і пом’якшення наслідків поширення COVID-19 на робочому місці.

Організація профілактики професійних захворювань

Наше життя та здоров’я – найбільша цінність. Майже третину свого життя ми витрачаємо на працю. На організм кожної людини постійно впливають безліч різноманітних виробничих факторів: пил, шум, вібрація, електромагнітні випромінювання  та інше.

Відповідно до законодавства за створення безпечних, сприятливих та здорових умов праці відповідає роботодавець. Однак, не завжди на підприємствах дотримуються вимог нормативно-правових актів з охорони праці, чим порушуються права працівників на безпечну та здорову працю.

 Підвищення рівня безпеки праці можливо досягти шляхом проведення профілактичних заходів, розроблення та впровадження у діюче виробництво інноваційних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту, підвищення рівня культури праці шляхом пропагування безпеки праці й різних способів запобігання виникненню ризиків виробничого травматизму та професійних захворювань, формування відповідального ставлення працівників до особистої безпеки.

Детальніше...

Структура району