Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Безпека праці під час весняно-польових робіт

Під час проведення весняно-польових робіт вкрай необхідно звернути увагу керівникам підприємств агропромислового комплексу на створення безпечних і здорових умов праці, на зниження нещасних випадків на виробництві.

Необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно – польових робіт та збереження людського потенціалу є суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці та пожежної безпеки.

Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони керівництва господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність особи, відповідальної за безпеку проведення робіт.

В першу чергу потрібно проводити для працівників навчання та відповідні інструктажі з питань охорони праці, медичні огляди, забезпечувати їх засобами індивідуального та колективного захисту, спецодягу, слідкувати за справним станом сільськогосподарської техніки та вчасно здійснювати їх ремонт, належно зберігати та використовувати отрутохімікати.

Характерними недоліками, що стосуються майже всіх підприємств є те, що не всі працюючі зайняті на роботах з підвищеною небезпекою проходять навчання і перевірку знань з охорони праці, незабезпечено своєчасне проведення інструктажів з питань охорони праці, відсутні медичні огляди водіїв і трактористів-машиністів, не контролюються правила внутрішнього розпорядку та маршрутів руху, працівники не забезпечуються в повному обсязі спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Отже, керівникам підприємств та фермерських господарств необхідно вжити відповідних заходів по недопущенню вищевказаних порушень в подальшому, адже з настанням літнього періоду інтенсивність роботи в полі значно збільшується, потребуючи постійної уваги щодо забезпечення безпечної організації праці.

Страховий експерт з охорони праці відділення

ВДФССНВ ПЗУ у Глобинському районі

Яременко Д.А.

 

Структура району