Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Медична галузь у центрі уваги депутатів

28 квітня відбулося пленарне засідання 14 сесії районної ради 7 скликання під головуванням Володимира Сьоміна.

В роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Вадим Данилевський, депутат обласної ради Інна Авраменко, голови місцевих рад району, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних установ та організацій, представники засобів масової інформації.

Значну увагу на цій сесії депутати приділили медицині. Було затверджено районні програми в підтримку даної галузі.

У зв’язку з закінченням дії районної соціальної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки в Глобинському районі, виникла необхідність продовжити Програму на наступні 5років.

За період дії зазначеної програми показники по туберкульозу в районі зрушилися в позитивному напрямку, захворюваність на туберкульоз знизилась на 5 %, зменшилася смертність від усіх форм туберкульозу, але почали реєструватися випадки смерті від поєднання туберкульозу і ВІЛ ко-інфекції. Зростає кількість мультирезистентного туберкульозу, збільшилась кількість бацилярних хворих. Тому виникла нагальна потреба у затвердженні нової Програми, спрямованої на запобігання поширення туберкульозу та забезпечення загального доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.

 

Затверджено депутатами районну Програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на 2017-2019 роки.

Захворюваність на хронічні вірусні гепатити щорічно зростає. Станом на 01.01.2017 року в районі на диспансерному обліку знаходиться 213 осіб хворих на гепатити, з них з переходом в цироз -3, хворих на хронічний вірусний гепатит С – 37, хронічний вірусний гепатит В – 19 та 8 осіб із ко-інфекцією ВІЛ і вірусним гепатитом С.

Дана Програма необхідна для створення ефективної системи дієвих заходів щодо запобігання в подальшому поширення хронічних вірусних уражень печінки та зменшення інвалідизуючих факторів. На виконання заходів Програми на 2017 рік заплановано 47 тис.грн.

Одностайно депутати погодили Програму забезпечення лікарів Глобинської центральної районної лікарні житлом на 2017-2020 роки. Від рівня забезпеченості закладів галузі медичними працівниками та їх професійного рівня залежить якість надання медичної допомоги населенню району.

Питання кадрового забезпечення набуло особливої ваги, спостерігається нестача фахівців медичної галузі, як в державі, області, так і в районі. У Глобинській центральній районній лікарні  працює 63 лікаря, а 11 посад, без врахування сумісництва, залишаються вакантними. Недоукомплектованість призводить до погіршення якості медичного обслуговування населення.Єдиним можливим шляхом залучати на вакантні посади до ЦРЛ професійні кадри є забезпечення останніх житлом.

У 2016 році на роботу у Глобинську ЦРЛ прийняті анестезіолог і патологоанатом, які не забезпечені житлом. На оплату оренди житла для цих лікарів на 2017 рік, відповідно до затвердженої Програми, вже виділено рішенням цієї сесії 18 тис. грн.

Сесія районної ради делегувала представників до складу Госпітальної ради Південного госпітального округу Полтавської області, яка створена з метою визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я. Ними стали Інна Авраменко – депутат обласної ради та Людмила Мигаль – головний лікар Глобинської ЦРЛ, які будуть представляти і відстоювати інтереси жителів району в Південному госпітальному окрузі, куди ввійши Глобинський, Кобеляцький, Козельщинський, Кременчуцький райони та міста Кременчук і Горішні Плавні.

Також депутати затвердили внесення змін до деяких районних програм, бюджетні, майнові та земельні питання, які попередньо розглядалися постійними депутатськими профільними комісіями.

Структура району