Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Освітянська конференція

В середу, 30 серпня в приміщенні Великокринківської ЗОШ І-ІІІ ступенів було людно й гамірно. Сюди зібралися керівники навчальних закладів району, вчителі шкіл, працівники позашкільних освітньо-виховних закладів на традиційну щорічну освітянську конференцію.

Відкрив конференцію начальник відділу освіти, сім'ї та молоді Глобинської районної державної адміністрації Кулик Сергій Григорович. Він представив гостей конференції: голову Глобинської районної ради Сьоміна Володимира Вікторовича, першого заступника голови Глобинської РДА Авраменко Інну Леонідівну, Кринківського сільського голову Ніколенко Аллу Степанівну та завідуючу районним методичним кабінетом відділу освіти Калашник Світлану Андріївну.

З доповіддю на конференції виступив Кулик С.Г. Він підвів підсумки роботи освітян району протягом 2016/2017 навчального року та окреслив плани роботи на наступний навчальний рік, який уже прийшов.

Сергій Григорович зазначив, що одним із пріоритетних напрямків роботи освітян є дошкільна освіта. Нею в районі охоплено шістсот два малюки, що становить 69% від загальної кількості дітей дошкільного віку. В цьому напрямку роботи перевага надається охопленню дошкільною освітою дітей 5 річного віку, що на сьогодні складає 97%. Освітній процес здійснюють 70 педагогічних працівників. Доповідач наголосив, що в районі взятий курс на створення навчально – виховних комплексів, де навчання й виховання учнів і дошкільників проходить під одним дахом. У вересні 2016 року на базі Петрівської та Заможненської ЗОШ І-ІІ ступенів були створені навчально-виховні комплекси, де були відкриті дошкільні групи, з вересня по листопад цього року розпочнуть роботу ще три навчально-виховні комплекси на базі Радалівської, Пузиківської ЗОШ І-ІІІ ступеня та Горбівської ЗОШ І-ІІ ступеня. Дієву допомогу й підтримку в цьому напрямку надає районна рада. Доповідач відзначив найкращі дошкільні заклади, де проведено якісні ремонти, оновлено навчально-розвиваюче середовище, обладнані дитячі ігрові майданчики. Це Троїцький ДНЗ «Пролісок», Градизький ДНЗ №2 «Ромашка»,  Градизький ДНЗ №3 «Золота рибка», Землянківський ДНЗ «Барвінок», Великокринківський ДНЗ «Сонечко», Куп'єватівський ДНЗ «Сонячний зайчик», Гриньківський ДНЗ «Ялинка», Погребівський ДНЗ «Усмішка», дошкільний підрозділ Обознівського НВК.

 

Говорячи про загальну середню освіту, доповідач зазначив, що в минулому навчальному році в 11-му класі завершили навчання 167 випускників. З них 4 учнів закінчили школу із золотою медаллю, 4 – зі срібною. Зовнішнє незалежне оцінювання учнів, в порівнянні з минулим роком, пройшло краще, але не настільки, щоб можна було пишатися своїми результатами. Із 30 місця минулого року, район піднявся на 24 у цьому році.

Кількість учнів у школах району, підпорядкованих відділу освіти, сім'ї та молоді райдержадміністрації, станом на 1 вересня орієнтовно становитиме 2539 чоловік (в минулому році було 2415). Тобто, кількість дітей, що прийдуть до перших класів (263 учня), переважає кількість випускників.

Навчально-виховний процес в школах забезпечують 459 педагогів.

Впродовж 2016/2017 навчального року було поліпшено матеріально-технічну базу ряду закладів освіти. Є здобутки й перемоги учнів та педагогів на обласному й всеукраїнському рівнях.

Говорячи про позашкільну освіту, доповідач відзначив роботу Центру дитячої та юнацької творчості, який недавно створений на виконання рішення районної ради і діє лише рік. Протягом 2016/2017 навчального року Центром організовано та проведено 27 конкурсів і акцій та забезпечено методичний супровід участі учнів у всеукраїнських та міжнародних конкурсах і акціях. Результат: 55 перемог обласного рівня та 42 – національного рівня. Переможців виховали: Іваноселищенська ЗОШ І-ІІІ ст., Градизька гімназія імені Героя України О.Білаша, Градизька ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Градизька ЗОШ І-ІІ ст..№2, Бугаївська ЗОШ І-ІІІ ст., Великокринківська ЗОШ І-ІІІст.

Доповідач відзначив велику фінансову допомогу, яка надавалася й надається освітнім закладам району агропромхолдингом «Астарта-Київ» (генеральний директор – Іванчик Віктор Петрович) та благодійним фондом Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, засновником якого є народний депутат України Костянтин Валентинович Жеваго. Він також подякував за підтримку освітньої галузі району депутатському корпусу районної ради, особисто голові райради Сьоміну В.В., депутатам Полтавської обласної ради: Авраменко І.Л., Ківшику О.П., Перваку М. М., Трухіну О.М., Кринківському сільському голові Ніколенко А.С., Бугаївському сільському голові Компанієць К.І., Гриньківському сільському голові Оксанчук Л.П., Землянківському сільському голові Черепу А.В., Куп'єватівському сільському голові Сокіл Л.І., Погребівському сільському голові Бойчич О.І., Федорівському сільському голові Борщенку В.І.

Доповідач подякував освітянам району за сумлінну працю й побажав нових здобутків у навчальному році.

Завідуюча районним методичним кабінетом Калашник С.А. розповіла про роботу методкабінету, разом із начальником відділу освіти вручила грамоти й подяки  керівникам освітніх закладів та вчителям і вихователям, які досягли найкращих результатів у роботі.

Перший заступник голови райдержадміністрації Авраменко І.Л. подякувала освітянам за їхню роботу, висловила віру і впевненість, що вони й надалі будуть віддавати свої серця й любов дітям.

Сьомін В.В., звертаючись до освітян, подякував їм за нелегку працю, за те, що в минулому навчальному році педагогічні колективи району виховали вісім медалістів. Тож педагоги й школи, які виростили медалістів достойні нагород.

Продовжуючи виступ, голова районної ради наголосив, що завдання школи – не тільки дати знання дітям, а й виховати в них людяність, активну громадянську позицію, виростити справжніх патріотів своєї землі й своєї держави. Щоб досягти цієї мети, не тільки розум, а й душі педагогів повинні постійно трудитись. Цього їм і побажав Володимир Вікторович.

Також Сьомін В.В. запевнив усіх присутніх в залі, що районна рада, депутатський корпус району й надалі докладатимуть максимум зусиль для покращення матеріальної бази освітніх закладів району. Він наголосив, що жодна школа району не буде закрита. Село й школа повинні жити й розвиватись. Ці слова супроводжувались бурхливими оплесками учасників конференції.

Кринківський сільський голова Ніколенко А.С. привітала освітян з початком нового навчального року, побажала всім миру й добра, закликала до плідної співпраці з органами місцевого самоврядування на благо своїх громад, району й держави.

Наостанок, учасники конференції затвердили план освітніх заходів на наступний рік.

Структура району