Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Бюджет району попередньо погоджений депутатськими комісіями

20 грудня голова районної ради Володимир Сьомін провів спільне засідання постійних комісій. В засіданні взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Ліна Савченко, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядалися на засіданні комісій, представники засобів масової інформації.

До порядку денного було внесено питання, які планується розглянути на пленарному засіданні 20 сесії районної ради та питання про виконання районних Програм.

Звичайно, головними стали питання про Програму економічного і соціального розвитку Глобинського району на 2018 рік та про районний бюджет на 2018 рік. Це основні документи за якими житиме район у наступному році. Завідувач сектору економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лариса Пархоменко детально доповіла про намічені шляхи розв'язання соціальних проблем, підвищення рівня економічного потенціалу району, створення умов для підвищення соціальних стандартів, якості життя та розвитку бізнес-середовища, про пріоритетні цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку Глобинського району. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олександр Миколаєнко проінформував про особливості формування проекту районного бюджету на 2018 рік.

Це збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року до 3 723 грн., збільшення розміру першого тарифного розряду до 1 762 грн., а непропорційний ріст мінімальної заробітної плати та першого тарифного розряду призведе до більшого росту оплати праці некваліфікованих працівників порівняно з кваліфікованими, що в свою чергу призведе до т.з. «зрівнялівки». В результаті горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів в районному бюджеті на 2018 рік відсутні базова та реверсна дотація. Відповідно до змін до Бюджетного кодексу України, додаткова дотація з державного бюджету на фінансування переданих видатків на освіту та охорону здоров’я у 2018 році розподіляється між місцевими бюджетами обласними державними адміністраціями. У бюджеті 2018 року закладено новий механізм розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, який визначено на основі нової формули виходячи з розрахункової кількості ставок педагогічних працівників, визначеної на підставі навчального навантаження та нормативної наповнюваності класів, а також середньої заробітної плати вчителя в умовах 2018 року. Обсяг освітньої субвенції районному бюджету на 2018 рік складає 60 088,0 тис.грн. В складі медичної субвенції передбачена субвенція на фінансування первинної медичної допомоги у І півріччі 2018 року, а з 1 липня фінансування відповідних видатків проводитиметься з державного бюджету; фінансування ж комунальних послуг та енергоносіїв по закладах первинної медичної допомоги проводиться за рахунок коштів місцевих бюджетів. У зв’язку з недостатністю власних доходів районного бюджету та коштів додаткової дотації, у 2018 році за рахунок субвенцій з селищного та сільських бюджету будуть здійснюватися оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів первинної медичної допомоги, поточні видатки загальноосвітніх навчальних закладів, часткове фінансування комунальних послуг та енергоносіїв загальноосвітніх навчальних закладів.

Депутати заслухали виконання та попередньо погодили затвердження районних Програм, які у цьому році закінчили свою дію. Це Програма розвитку малого підприємництва; Підготовки громадян району до військової служби і їх призову до лав Збройних Сил та інших військових формувань України на 2018-2019 роки; Комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами у Глобинському районі; Соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні у Глобинському районі; Реалізації державної соціальної політики, спрямованої на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення «Турбота».

Рекомендували до розгляду сесією питання про внесення змін до районних Програм, про надання дозволу на списання матеріальних цінностей та затвердження Статуту Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги у Глобинському районі».

Структура району