Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

В Градизьку встановлено пам'ятний знак воїну-афганцю

Вже 30 років минуло з часу виведення військ з Афганістану, а в пам’яті “афганців” і досі живе та війна, їм згадуються страшні миттєвості і друзі, які залишилися навічно молодими, навічно в строю. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Афганській війні оцінку виніс час, її визнано політичною помилкою, але це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі, не применшує честь та гідність воїнів, які самовіддано виконували свій обов’язок.

15 травня у Градизьку відбулася святкова і одночасно сумна подія – відкриття пам'ятного знаку воїну-афганцю, нашому земляку Крату Павлу Сергійовичу, який загинув 4 вересня 1983 року під час виконання інтернаціонального обов'язку в республіці Афганістан. Пам'ятник встановлено біля Градизької гімназії, на розі вулиці Крата Павла Сергійовича, за сприяння спілки ветеранів бойових дій та ветеранів прикордонників смт. Градизьк.

 

У заході взяли участь голова районної ради Володимир Сьомін, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Мигаль, районний військовий комісар Михайло Осадчук, Градизький селищний голова Мирослав Носа, Пронозівський сільський голова Степан Скриль, голова Градизької спілки воїнів-афганців та прикордонників Михайло Захаров, родичі загиблого, воїни-афганці, учні та вчителі гімназії, місцеві жителі.

Всі виступаючі висловили слова вдячності воїнам – інтернаціоналістам, які з честю виконали свій військовий обов’язок, наголосили, що їх досвід, високі моральні якості, активна громадянська позиція, професіоналізм і зараз стоять на варті миру і злагоди на українській землі. Побажали всім міцного здоров’я, миру, душевного спокою, добра і щастя, достатку й злагоди у родинах.

Колишній однокласник Павла Крата, ветеран прикордонних військ Владислав Сакун поділився теплими спогадами про Павла як людину і друга. Племінниця Павла Сергійовича Юлія, в свою чергу, подякувала всім за те, що пам'ятають і шанують тих, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, віддавши найдорожче – життя.

Настоятель Свято - Георгієвської церкви отець Георгій освятив пам'ятник.

На честь загиблого земляка пролунав салют із стрілецької зброї.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Павла Крата та поклали до пам'ятника весняні квіти.

Час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги земляків, яким довелося нести нелегку військову службу в горах Афганістану. Це правда, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Вони вічно будуть жити в серцях нинішніх і майбутніх поколінь.


Структура району