Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Громадські роботи: тимчасова зайнятість для безробітних, користь для громади

Одним із перспективних напрямків зайнятості громадян є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, що мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам територіальної громади та сприяють її соціальному розвитку.

На осіб, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Громадські та інші роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях. Роботодавці подають до служби зайнятості інформацію про потребу в робочій силі для укомплектування тимчасових робочих місць, відповідно до якої здійснюється  направлення цих осіб.  Зазначаємо,  що з особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на період, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.  Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю.

 

Участь у громадських роботах мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Це реальна підтримка шукачів роботи, а також конкретна допомога об’єднаній територіальній громаді та сільським радам у наведенні ладу на їх територіях. Починаючи з березня 2019 року по теперішній час Глобинською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості укладено 31 договір на громадські роботи з Троїцькою, Заможненською, Івановоселищенською, Пронозівською, Обознівською, Погребівською, Пузиківською, Куп’єватівською, Пустовійтівською, Федорівською, Святилівською, Зубанівською, Бугаївською, Кринківською, Гриньківською, Петрівською сільськими радами, Виконавчим комітетом Глобинської міської ради та Управлінням соціального захисту населення Глобинської РДА. За вказаними договорами працюють 137 безробітних громадян. Основними видами робіт, які вони виконують є:

- прибирання та підтримання в належному порядку території сільських кладовищ, автобусних зупинок, території обочин доріг, прилеглої території сільського будинку культури, в зонах зелених насаджень - 29 осіб.

- підсобні роботи по екологічному захисту навколишнього середовища – 107 осіб;

- інформування населення стосовно порядку отримання житлових субсидій, технічної підготовки документації та кур’єрської доставки – 1особа.

Фінансування громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. На їх проведення за 3 місяці 2019 року було витрачено 267,6 тис. грн. коштів Фонду та 345,5 тис. грн. коштів місцевих бюджетів.

Як бачимо, через громадські та інші роботи тимчасового характеру вдається розв'язати низку актуальних для життєдіяльності територіальних громад питань, а з іншого боку — за відсутності постійних місць роботи  на деякий час залучити безробітних до легальної зайнятості з гарантованим заробітком. Учасники громадських та інших робіт тимчасового характеру  отримують можливість набути практичного досвіду, встановити нові соціальні контакти, завдяки яким людина може знайти постійну роботу.  

Враховуючи, що користь від організації громадських робіт для суспільства очевидна, фахівці центру зайнятості й надалі розвиватимуть співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

Глобинська районна філія

Полтавського обласного центру зайнятості

Структура району