Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

28 жовтня - 75 років з Дня визволення України від фашистських загарбників

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. 

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії на території України тривали протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року.

За підрахунками істориків, у ході визволення території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. Пролилося багато крові і наших земляків, скалічено тисячі життів. Не можна виміряти глибину та гіркоту цього горя. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни, сумлінно виконав священний обов’язок — мужньо захищав від загарбників свій рідний край.

В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, всім тим, хто самовідданою працею в тилу наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.

Дорогі ветерани, захисники і визволителі України! Ми у вічному боргу перед вами. Саме вам ми зобов’язані життям, а наша Вітчизна – своїм існуванням.

Структура району