Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Історія повторюється, якщо її не пам’ятати

29 січня в Україні вшановують пам'ять Героїв битви під Крутами, юних захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок. Цей бій став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

29 січня 1918 року на залізничній станції біля села Крути, на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва відбулося збройне зіткнення між невеликим загоном молодих захисників Української Держави (близько 600 чоловік) і більшовицькими військами, які мали значну перевагу і в кількості, і в озброєнні, і в досвіді.

Бій тривав до вечора, було до 300 убитих, поранених, полонених. Сили були нерівні. Наймолодшим полеглим було по 16 років. Більшовики не дозволили місцевим селянам поховати тіла загиблих. Лише після визволення Києва від червоних, за розпорядженням українського уряду, 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами на Аскольдовій могилі.

 

15-го січня 2007-го року був підписаний Указ Президента України № 15/07 про «День пам’яті Героїв Крут». Цей День назавжди залишиться в пам’яті українського народу Днем подвигу та прикладу для майбутніх поколінь як любити свою країну.

Структура району