Головна

Корисні лінки

Вхід на сайт

Районний центр: Глобине

Глобинський район розташований у південній частині Полтавської області.

Район межує з Великобагачанським, Козельщинським, Кременчуцьким, Решетилівським, Семенівським i Хорольським районами Полтавської області. На пiвдні територію район омивають води Кременчуцького водосховища, що є межею з Світловодським районом Кіровоградської області та Чигиринським i Чорнобаївським районами Черкаської області.

Площа району - 2,5 тис. кв. км.

Глобинський район утворено 7 березня 1923 р. з 4 волостей - Глобинської, Кринківської, Пирогівської та Пустовійтівської. В 1923-30 роках територія району входила до складу Кременчуцького округу (до червня 1925 р. - Полтавської губернії), з лютого 1932 р. по вересень 1937 р. - до Харківської області. З 22.09.1937 р. - у складі Полтавської області.

На даний час у районі налічується 96 населених пунктів (1 місто, 1 селище, 94 села), підпорядкованих відповідно 1 міській, 1 селищній та 25 сільським радам.

Географія

У схiдній частині району з пiвночі на південь протікає річка Псел, у пiвденно-схiдній частині - її притока річка Хорол. По території району протікають також річки Кагамлик, Крива Руда та Омельник та iн.

Глобинський район лежить у межах Придніпровської низовини в лісостеповій зоні. Грунти переважно чорноземні. З розвіданих корисних копалин є лише глина.

У районі - Устимівський дендрологічний парк (державного значення) та заповідні об'єкти місцевого значення - Манжеліївський заказник i гора Пивиха.

Населення району станом на 01.01.2011 р. становил  48,2 тис. чол.

Промисловість

Район є сільськогосподарським.
Спецiалізацiя сільського господарства - землеробство зернового, технічного (цукровий буряк) i тваринництво м’ясомолочного напрямів.

Основні промислові підприємства району:
"Глобинський цукровий завод",
"Глобинський маслозавод
"Полтаварибгосп".

Транспорт

Територiю Глобинського району перетинають автотраса Дніпропетровськ-Київ та залізниця Кременчук-Ромодан. Автомобільних шляхів- 445,9 км, в т.ч.: державного значення - 86,7 км, обласного - 48 км.


Освіта

Всього навчальних закладів - 65, в т.ч.:
Глобинська філія Кременчуцького інституту економіки i нових технологій - 1;
Глобинська філія Кременчуцького ПТУ № 5 - 1;
ЗОШ I-III ступенів - 21;
ЗОШ I-II ступенів - 21;
ОШ I ступеня - 15;
комплекси школа-сад - 6;
дошкільних закладів - 41.

В районі працюють 3 районні лікарні, 8 дільничних лікарень, 4 лікарськi амбулаторії, 52 ФАПи, 16 аптек та 52 аптечних пункти.
Діють 32 будинки культури i клуби, 53 бібліотеки, 3 музичних школи


Персоналії

Уроженцями Глобинського району є:
Г.I. Майборода, П.I. Майборода — народні артисти СРСР,
О.I. Білаш
А.А. Верменич — народний артист УРСР,
Р.О. Кириченко — народна артистка УРСР,
В.В. Канівець — прозаїк i драматург,

Ф.К. Роговий — письменник. ”
Микола Віталійович Лисенко (*22 (10) березня 1842, Гриньки — †6 листопада (24 жовтня) 1912, Київ) — український композитор піаніст, диригент, педагог,збирач пісенного фольклору,громадський діяч.

 

Пам'ятки

На території району знаходяться 414 пам’яток археології, а також пам’ятки неоліту, бронзи, черняхівської, ранньослов’янської культури та часів Київської Русі.

Структура району